KOLM PÕHIREEGLIT TALVEKS! PrintKOLM PÕHIREEGLIT TALVEKS!

Paljud kosmeetikafirmad pakuvad talveks spetsiaalseid tootesarju. Kosmeetik soovitab hooldusvahendeid valides järgida kolme põhimõtet – puhasta (geeli, emulsiooni või toonikuga), niisuta ja kaitse.

Esmatähtis on aga vaadata, mida näitab kraadiklaas. «Kui väljas on plusskraadid, tohib kasutada ka niisutavat kreemi – rasvane ja toitev kreem ei imbugi siis hästi naha sisse. Miinuskraadide puhul sobivad aga just viimased. Kui ruumides lülitatakse sisse keskküte, läheb seal õhk väga kuivaks ja see pole nahale hea. Kuivas keskkonnas vajab nahk niisutamist, aga kui pärast seda kohe õue minna, võivad näkku tekkida punased täpid või laigud.»

Kuigi talvine päike ei anna sooja, võib see siiski nahka kahjustada.
Aastaajast sõltumata tuleks kreem peale kanda 45 minutit enne õue minekut, muidu ei jõua toode imenduda.
Talvisel ajal aitab nahal taastuda C-vitamiin. Maskid ja seerumid elustavad nahka, lisavad sellele elujõudu ja tugevdavad kaitset.

Et paljud on C-vitamiini suhtes tundlikud, tasuks seda sisaldavat toodet kanda randmele, hoida seal umbes pool tundi ja jälgida, kas tekib reaktsioon või mitte.
Soovitav lasta oma näonahka hellitada ka massaažiga. Protseduur on väga meeldiv, elavdab vereringet, aitab kaotada silmaaluseid kotikesi. Nahk näeb välja värskem ja inimene puhanum.

Erilist tähelepanu nõuavad talvel ka huuled ja silmade ümbrus.
Vältimaks huulte liigset kuivust ja lõhenemist, tuleb neid toita ja niisutada. Enne värvimist oleks hea kanda huultele spetsiaalset kaitsvat võiet. Asja ajab ära ka hügieeniline huulepulk, kuid ainult sellest ei piisa.
Silmade ümbrusesse soovitav enne meikimist määrida silmakreemi, tavalisest näokreemist seal ei piisa.